نمایشگاه گردشگری چین COTTM

#

نمایشگاه گردشگری چین COTTM

 سیزدهمین دوره نمایشگاه گردشگری چین COTTM از ۲۴ تا ۱۶ فرودین ماه 1396(۱۲ تا ۱۴ آوریل 2017)در شهر پکن برگزار می شود.

براساس تخمین سازمان جهانی جهانگردی، جمعیت گردشگران خروجی چین تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۱۰۰میلیون نفر می‌رسد. نام ایران نیز سال گذشته در فهرست مقاصد گردشگری این کشور وارد شد.

در این راستا میزان درآمد چین از راه گردشگری در سال ۲۰۰۶ میلادی به بیش از ۲۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار رسید . شایان ذکر است با توجه به بهبود وضعیت اقتصادی مردم ، بر شمار گردشگران چینی که به خارج از این کشور سفر می نمایند نیز هر ساله افزوده می گردد به گونه ای که تعداد این گردشگران در سال ۲۰۰۵ به بیش از ۲۸ میلیون و ۸۵۰ هزار نفر رسیده است . بطوریکه سازمان گردشگری پیش بینی می کند در سال ۲۰۲۰ آمار سفرهای خروجی به ۱۰۰ میلیون برسد و این کشور به چهارمین صادر کننده توریست در دنیا تبدیل شود . گردشگران چینی که کشورهای آسیای غربی نظیر ایران را برای سفر انتخاب می نمایند عمدتا’کسانی هستند که پیش از این چندین سفر خارجی دیگر انجام داده اند و از نظر سطح تحصیلات و توانایی مالی در مرتبه بالاتری از همگنان خود که کشورهای غربی را برای سفر انتخاب می کنند قرار می گیرند . و گردشگران ترجیح می دهند در سفر خود از اماکن و جاذبه هایی بازدید نمایند که کمتر می توان مشابه آنها را در کشورهای غربی نظاره گر بود و این فرصتی است برای ما که بتوانیم در بازار چین فعالیت کرده و علاقمندان به سفر در این کشور را به ایران دعوت نماییم.

نمایشگاه بین المللی تورهای خروجی COTTM 2010 تنها نمایشگاه تجارت متقابل و تورهای خروجی در کشور چین می‌باشد که هرساله به مدت سه روز در مرکز نمایشگاهی تجارت جهانی (China World Trade Center ) در شهر پکن برگزار می شود. نمایشگاه تورهای خروجی پکن که یک نمایشگاه صد درصد B2B و outbound می‌باشد و برای ششمین سال متوالی از تاریخ ۲۸ الی ۳۰ آوریل در چین برگزار خواهد شد. نمایشگاه گردشگری بین‌المللی COTTM مکانی مناسب جهت برگزاری مذاکره و ملاقات های حرفه ای با فعالان و متخصصین صنعت گردشگری می‌باشد.

در نمایشگاه سال 2016 چین بیش از ۸۰۰ شرکت و شرکت کننده خارجی در نمایشگاه حضور دارشتند و فضای کل نمایشگاه به مساحت ۲۲ هزار متر مربع بوده است .نمایشگاه سفر و گردشگری چین محصولاتی تجاری و تفریحی مانند خطوط هوایی، مراکز هنری و میراث فرهنگی، جاذبه های گردشگری، خدمات ماشین و لیموزین، هتل ها و رستوران ها، انجمن های گردشگری، رسانه های سرگرمی، چشمه های معدنی و استراحتگاه های ساحلی، آژانس های مسافرتی ارائه می دهد.

کشورهایی که تاکنون در این نمایشگاه شرکت کرده اند عبارت اند از : -استرالیا – آذربایجان – مصر- گرجستان – آلمان – غنا – هنگ کنگ – مجارستان – ا یران – جامائیکا – قزاقستان – لیتوانی – فیلیپین – رومانی – روسیه – سنگاپور – اسلوانی – اسلواکی – تایلند – ترتینیداد توباگو – اوگاندا – انگلستان – اوکراین – آمریکا – زامبیا – زیمبابوه – اندونزی – ژاپن – ویتنام – ازبکستان – بوتان – فرانسه – کوبا – کرواسی – کانادا – اردن – فیجی – کنیا – ترکیه – هندوستان – ماکائو – تانزانیا – امارات متحده عربی – آ نتیگوا و باربودا – گوام – موزامبیک – نامبیا – تونس – آ فریقا – کامبوج – کرواسی

 ایران به طور رسمی طی سال های 87-88-89-91-92-93-94 شمسی در این نمایشگاه شرکت کرده است.

وظیفه معرفی جاذبه های گردشگری کشورمان در نمایشگاه 2016 را پنج موسسه مسافرتی و گردشگری «تورآور»، «آیتو»، «سفر آفرین»، «مارکوپولو» ، «کوله بار سفر» و ایران دوستان بر عهده داشتند که به همت «جامعه تورگردانان ایران»(ITOA) غرفه هایی در فضایی به وسعت 54 مترمربع در اختیار آنان گذاشته شد.

 

 

  • # 20 آبان 1395
  • # تاريخچه نمايشگاههاي گردشگري
  • # 1723