نشست هم اندیشی

#

نشست هم‌اندیشی با رایزن‌‌های اقتصادی وزارت امور خارجه

نشست هم‌اندیشی معاونان وزارت میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با رایزن‌‌های اقتصادی وزارت امور خارجه با حضور علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری، پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه،ابراهیم پورفرج رییس جامعه تورگردانان ایران و جمعی دیگر از فعالان بخش خصوصی گردشگری و کارشناسان روز چهارشنبه ۸ دی ماه ۱۴۰۰ در موزه فرش برگزار شد. موضوع نشست ورود گردشگران از بازارهای نوظهور، حفظ بازارهای قدیمی و پیگیری بازارهای هدف بود.
در ابتدای نشست دکتر شالبافیان بر ارتباط موثر و مستمر دو وزارتخانه گردشگری و وزارت امور خارجه تاکید نمود و افزود: تلاش ما این است که ارتباط بین بخش خصوصی و بخش های مختلف و مرتبط دولت را به هم وصل  کنیم تا بتوانیم شرایط توسعه را ایجاد نماییم.
ابراهیم پورفرج ضمن تشکر از اقدام فوری به عمل آمده معاون گردشگری و وزیر محترم گردشگری در بازگشایی مجدد ویزای توریستی گفت: گردشگری ورودی زمینه ساز معرفی ایران، رشد اقتصادی و اشتغال زایی خواهد شد.
وی با یادآوری اینکه بازارسازی وظیفه دو وازرتخانه امور خارجه و گردشگری است، گفت:ایران ظرفیت زیادی برای گردشگری دارد، اما چرا خوب بهره‌برداری نمی‌شود باید علت آن را پیدا کرد. دیپلمات‌ها می‌توانند در این راه کمک کنند.
ابراهیم پورفرج  افزود: ۱۲ سال پیش زمانی که آقای صفری در چین بود، تفاهمنامه گردشگری بین دو کشور را امضا کردیم و ایران صد و یازدهمین کشوری شد که از چین گردشگر جذب می‌کرد. اتفاقات خوبی پس از آن افتاد. حالا باید این اتفاقات ادامه یابد.
رییس جامعه تورگردانان ایران  ابراز آمادگی کرد که با شناسایی و معرفی شرکت‌های بزرگ از سوی دیپلمات‌ها فم‌تورهایی برای آن‌ها از سوی بخش خصوصی برگزار شود.
در پایان مقرر شد جامعه تورگردانان ایران پیشنهادات خود را برای بازاریابی و ورود به بازارهای هدف در قالب برنامه تدوین و به وزارت امورخارجه و وزارت گردشگری برای انعکاس به رایزنان محترم اقتصادی ارسال نماید.

  • # 8 دی 1400
  • # اخبار صنعت گردشگری
  • # 0
  • # 172

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بنویسید: