گردهمایی مدیران دفاتر گردشگری کشور

#

گردهمایی مدیران دفاتر گردشگری کشور در کرمان برگزار شد

گردهمایی مدیران دفاتر گردشگری کشور با حضور رئیس اتاق بازرگانی کرمان، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق و جمعی از مدیران آژانس های مسافرتی و فعالان گردشگری استان برگزار شد.فرصت های گردشگری کرمان به اندازه یک کشور استرئیس جامعه تورگردانان کشور در این نشست گفت: ایران دارای آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی بسیار بی نظیری است اما امکانات و زیرساخت های این کشور برای گردشگری ضعیف است و باید به این مهم پرداخت. ابراهیم پورفرج افزود: وقتی در استان کرمان پنج اثر ثبت جهانی وجود دارد به این معناست که به اندازه یک کشور فرصت و ظرفیت گردشگری دارد.

وی با تاکید بر اینکه وجود چند هتل پنج ستاره در کرمان ضروری است، اظهار کرد: پس از ساخت تنها هتل پنج ستاره کرمان مدت اقامت گردشگران در کرمان از یک شب به دو شب افزایش یافت و اگر تعداد این هتل ها و سایر امکانات و زیرساخت های گردشگری در کرمان افزایش یابد بی شک شاهد حضور گردشگران بیشتری خواهیم بود.

پورفرج بیان کرد: گروه های گردشگری بسیاری را به کرمان می فرستیم که به عنوان مثال پس از ثبت کویر لوت تاکنون سه مسابقه رالی را در کویر برگزار کرده ایم که تعداد متقاضیان برای شرکت در این مسابقه به شدت بالا رفته است. وی ادامه داد: درخواست داریم برای برگزاری این مسابقات رالی، دستگاههای مربوطه در صدور مجوزها همکاری بیشتری داشته باشند تا بتوانیم گردشگران بیشتری را به استان کرمان جذب کنیم.

رئیس جامعه تورگردانان کشور خاطرنشان کرد 149 آژانس مسافرتی عضو جامعه تورگردانان کشور هستند که تور به ایران می آورند و در این زمینه توانسته ایم قطارهای اروپا را وارد استان کرمان کنیم. وی با تاکید بر راه اندازی سایت ویژه گردشگری کرمان به چند زبان دنیا گفت: مسئولان استان کرمان می توانند با در نظر گرفتن بودجه ای برای معرفی بیشتر کرمان، امسال در نمایشگاه برلین به عنوان بزرگترین نمایشگاه گردشگری جهان با حضور 190 کشور شرکت کنند.

  • # 16 تیر 1396
  • # اخبار صنعت گردشگری
  • # 0
  • # 341

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بنویسید: