تورهاي ورودي

#
کاهش ۴۲ درصدی تورهای ورودی به کشور
رییس جامعه تورگردانان ایران از کاهش ۴۲ درصدی تورهای ورودی به کشور خبرداد.
ابراهیم پورفرج (۱۰ شهریور ماه) در نشست اعضای انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی با نمایندگان مجلس و هیات رئیسه فراکسیون گردشگری با بیان این مطلب توضیح داد: در بخش های مختلف گردشگری ما با مشکل روبرو هستیم ،هم در ورود مسافر و هم در خروج گردشگر.
وی با اشاره به اینکه ۴۲درصد ورود تورها به ایران کم شده است، بیان کرد: در فصل پیش رو و درفصل بهار اوج ورود تورها به ایران و اوج گردشگری ایران است ولی هرروز تورهای ورودی به ایران کنسل می شود و ما این  استرس را داریم که کنسلی تورهای ورودی به کشوربه ۵۰  و ۶۰درصد برسد .
پور فرج ادامه داد: در حال حاضر از ۴ هزارو ۳۰۰ آژانس فعال در کشور ،۱۸۲ آژانس در تورهای ورودی فعال هستند  که همه آنها حرفه ای این کار هستند. ما تور به ایران می آوریم و امنیت عامل جذب بیشتر تور به ایران است و اگر خارجی ها احساس کمی نا امنی کنند سفر خود را کنسل می کنند.
وی با اظهار نگرانی  از وضعیت پیش روی گردشگری ورودی  به کشور از رئییس سازمان میراث فرهنگی گله کرد که چرا تاکنون یک نشست با اعضای جامعه تورگردانان برگزار نکرده و از مشکلات آنها نپرسیده است.
رئیس جامعه تورگردانان ایران در بخش دیگری از صحبت های خود به حضور در نمایشگاه های خارجی اشاره کرد و گفت: براساس مقاصد پیش بینی شده برای ورود گردشگران به کشور بایددر نمایشگاه های خارجی که ۱۱ نمایشگاه است شرکت کنیم ولی با توجه به شرایط ارزی کشور به عنوان نمونه درنمایشگاه آلمان در سال های گذشته ۲ و نیم میلیارد برای ما هزینه داشت. اما با توجه به شرایط فعلی به ۶ میلیارد رسیده است. این مقدار از توان بخش خصوصی  وآژانس ها خارج است. در این میان  نقش سازمان برای تامین این مقدار چیست؟ متولی نمی گوید که ما چه کاری باید انجام دهیم. متولی حمایت نمی کند که ما بازار هایمان را از دست ندهیم.
فرهگسازی برای سفر
در ادامه این نشست سید محمد علی اشرف واقفی،نایب رئیس جامعه تورگردانان  با اشاره به اینکه با وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی از حیات خلوتی خارج می شود گفت: در سال های گذشته سازمان میراث فرهنگی به یک سازمان سیاسی و حیات خلوت تبدیل شده بود  که وظایف خود را که همان انجام سفر در کشور بود فراموش کرده بود.
وی درادامه گفت: ما درحال حاضر شرایط مملکت را درک می کنیم و نمی خواهیم که گردشگری  و ما تافته جدا بافته باشیم ولی تقاضا داریم  هر تصمیمی که برای بنگاه های اقتصادی دیده می شود برای صنف گردشگری هم دیده شود.
واقفی بیان کرد: در کشور ما سفر فرهنگسازی نشده است ودر تعطیلات همه ما به یکباره به سمت قم و مشهد و شمال  می رویم باید فرهگسازی برای سفر از مدارس و در دوران دبستان آغاز شود.
او در ادامه گفت: تمامی سمینارها و کنفرانس های داخلی و خارجی کشوردر فصل بهار و پاییز و در بهترین هتل ها است.درست زمانی که تمامی هتل ها پراست و زمان ورود گردشگر به کشور است.
وی با انتقاد از اینکه هر وزارتخانه ای برای خود امکانات رفاهی دارد توضیح داد:  تمامی وزارتخانه ها و  برای خود امکانات رفاهی و آژانس  دارند که به کار حرفه ای گردشگری لطمه می زند چرا که هم خدمات خوب ارائه نمی دهند  و هم گران  تراست
او در پایان صحبت هایش گفت: ایران تنها کشوری است که این وضعیت دارد و گر مجلس شورای اسلامی در این زمینه دخالت کند بسیار کمک کننده است.
رحیمیان ، عضو کانون سراسری انجمن راهنمایان  هم در این نشست  به حضور راهنمایان به عنوان حلقه اتصال میان بخش های مختلف اشاره کرد و گفت:  راهنمایان  نیرو های متخصص و تحصیکرده اند که با تعطیلی دفاتر فعالیت آنها با مشکل برخورد می خورد.
در بخش دیگری از این نشست فرامز سعیدی به پرداخت ضریب بالای پرداخت مالیات دفاتر خدمات مسافرتی اشاره کرد و گفت: ما ۹ درصد ارزش افزوده را از مسافران خود نمی گیریم  ولی باید پرداخت کنیم .پرداخت مالیات بار سنگینی را به دفاتر وارد می کند که در شرایط حاضر چاره ای جز بستن و تعطیلی دفاتر را نداریم.
حرمت الله رفیعی – رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی با بیان این مطلب که چرخ گردشگری در کشور در حال ایستادن است گفت: تقاضا داریم که ارزش افزوده در مجلس مصوب نشود و دفاتر از پرداخت آن معاف شوند.
او ادامه داد:در شرایط نوسانات ارزی به همه صنوف ارزدولتی تعلق گرفت به جز صنعت گردشگری. وبه این صنعت به عنوان یک مسافر قاچاقچی، و صنعت قاچاقچی  دیده شد و کسی هم از آن دفاع نکرد.
رفیعی با اشاره فعالیت سامانه نیما گفت: این سامانه نوسان دارد و ثباتی برای ارائه ارز نداردو این کار منطقی نیست که ما به مسافر نرخ بدهیم.
  • # 10 شهریور 1397
  • # اخبار جامعه تورگردانان ایران
  • # 0
  • # 292

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بنویسید: