ديدار با مونسان

#
دیدار رئیس سازمان میراث‌فرهنگی با اعضای هیئت‌مدیره جامعه تورگردانان ایران
نشست معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با رئیس و اعضای هیئت‌مدیره جامعه تورگردانان ایران برگزار شد.
در این نشست که  روز یکشنبه 6 آبان در محل سازمان میراث فرهنگی برگزار شد، موضوعات مرتبط با فعالیت های جامعه تورگردانان در حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ولی تیموری معاون گردشگری کشور مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه درباره موضوعاتی از جمله آمار تورهای ورودی به کشور، حضور در نمایشگاه‌های خارجی،ارزي كردن هتل ها،ماليات بر ارزش افزوده ،استفاده از ظرفیت سفارتخانه‌ها در معرفی هرچه بهتر جاذبه های گردشگری کشور و ... بحث و گفت و گو شد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این نشست با تأکید بر تقویت همکاری ها بین سازمان میراث فرهنگی وبخش خصوصی به افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور اشاره کرد و گفت:خوشبختانه روند گردشگری روند رو به رشدی است و در این میان بر اساس آمارهای ارائه شده تعداد ورود گردشگران سلامت در کشور رو به رشد است.
او ادامه داد: در این میان موضوع لغو روادید یکی از موضوعاتی است که می تواند به روند افزایش ورود گردشگر به کشور کمک کند و در همین رابطه با عمان به صورت یک طرفه لغو روادید کرده ایم که بعد از این لغو روادید، تعداد پروازهای عمان به ایران افزایش یافته است.
او در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نقش سفارتخانه‌ها در معرفی هرچه بیشتر ایران اشاره کرد و افزود:خوشبختانه وزارت خارجه و سفارتخانه‌های ایران به این موضوع توجه دارند و سفرای ایران در کشورهای مختلف این موضوع را جزو برنامه های خود قرار داده اند.
ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی نیز در این نشست با اشاره به اهمیت فعالیت جامعه تورگردانان گفت: «فعالیت هایی که جامعه تورگردانان انجام می‌دهند دارای اهمیت است و با کمک این جامعه یکی از موضوعاتی که باید به طور جدی دنبال کنیم، تصویر سازی مناسب از ایران برای گردشگران است.»
تیموری افزود: با توجه به این که منافع جمعی داریم، با تمام توان کنار جامعه تورگردانان هستیم.
ابراهیم پور فرج رئیس جامعه تورگردانان ایران نیز در این نشست با اشاره به این که ایران یک کشور امن در دنیا به حساب می آید و مقصد مناسبی برای سفر گردشگران خارجی است گفت: امن بودن ایران باید در دنیا تبلیغ شود تا گردشگران کشورهای مختلف با این موضوع بیش از پیش آشنا شوند.
او افزود: 4200 آژانس خدمات مسافرتی و جهانگردی در کشور داریم که تعدادی از این آژانس ها در حوزه تورهای ورودی به کشور فعالیت دارند، خوشبختانه با شروع فعالیت دولت تدبیر و امید شاهد افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور بودیم و تغییرات مثبتی در حوزه تورهای ورودی صورت گرفت.
پور فرج افزود: درخواست ما این است که حمایت ها از جامعه تورگردانان بیشتر شود تا بتوانیم به افزایش تعداد گردشگران ورودی به کشور کمک کنیم.
  • # 6 آبان 1397
  • # اخبار جامعه تورگردانان ایران
  • # 0
  • # 247

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بنویسید: