رشت

#
رشت؛ شهر باران‌های نقره‌ای
این شهر به عنوان سومین شهر گردشگر پذیر کشور دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است و توانسته رتبه اول میزبان بارش را در بین مراکز استان ها نصیب خود کند.
پیش از ورود به رشت ، پارک جنگلی سراوان و موزه میراث روستایی گیلان قرار دارد که شامل بناهای روستایی شاخص است که از سر تا سر استان گیلان به این محوطه منتقل شده‌اند. این موزه نمونه کوچکی از نحوه زندگی مردم روستاهای گیلان است و به معرفی بازی‌های محلی این استان، نوع پوشش بومیان، غذاهای محلی و موسیقی خاص این منطقه‌ می‌پردازد.
در داخل شهر رشت بناهای تاریخی زیادی وجود دارد که در میان آن‌ها می‌توان از مجموعه‌بناهای میدان شهرداری شامل ساختمان شهرداری و برج ساعت به عنوان نماد شهر رشت نام برد که قدمت آن‌ها به اوایل سلطنت  پهلوی اول بر می‌گردد.
از دیگر بناهای تاریخی این شهر می‌توان به خانه میرزا کوچک خان جنگلی و عمارت کلاه فرنگی اشاره کرد که می‌تواند گردشگران با سلایق مختلف را مجذوب خود کند.
همچنین باغ محتشم یا پارک شهر به عنوان قدیمی‌ترین پارک رشت که قدمت آن به دوران سلطنت ناصرالدین شاه قاجار بر می‌گردد و بوستان ملت به عنوان دومین پارک بزرگ رشت با امکان بر پای چادرهای اقامتی، می‌توانند مکان‌های مناسبی برای گردشگران و دوستداران طبیعت باشند.
گفتنی است، شهر رشت به عنوان شهر خلاق غذا در یونسکو به ثبت جهان رسیده است که این موضوع بیانگر تنوع غذایی بی‌نظیر این شهر در میان تمام شهرهای جهان می‌باشد، از جمله این غذاها می‌توان به میرزا قاسمی، باقلا قاتق، ترشی تره، سیرقلیه، آلو مسماء، انار بیج، انواع کباب ترش، ماهی و ده‌ها غذای متنوع دیگر اشاره کرد.
  • # 28 آذر 1397
  • #
  • # 0
  • # 110

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بنویسید: